Zaslona ogrodowa na wymiar indywidualny

Zasłona ogrodowa lub tarasowa daje poczucie komfortu i pozwala stworzyć przytulne miejsce do relaksu. Stanowi ona także świetną ochronę przed wiatrem, jak i działaniem szkodliwych promieni słonecznych.

Zasłony na taras na wymiar – czy to dobre rozwiązanie?

Zasłony na taras na wymiar to bez wątpienia świetny wybór. Dzięki nim można dowolnie zaaranżować tę powierzchnię, odpowiednio dobierając jej rozmiar. Jest to znaczne ułatwienie w porównaniu do kupowania zasłon w konkretnych wymiarach i szukania dla nich jak najlepszego położenia czy też szukania konkretnego rozmiaru zasłony, aby wpasować je w wyznaczone miejsce na tarasie. Możliwość zamówienia zasłony o dowolnym wymiarze sprawia, że oszczędza się nie tylko czas, ale i pieniądze. Co więcej, idealnie dopasowana zasłona będzie wyglądała o wiele lepiej i estetyczniej od źle dopasowanego produktu, często za krótkiego lub za długiego.

Jakie są zalety zasłon ogrodowych i tarasowych?

Niewątpliwą zaletą zasłon ogrodowych i tarasowych jest oczywiście możliwość stworzenia własnej, odgrodzonej od sąsiadów przestrzeni. W takim niewidocznym dla innych osób miejscu można dowolnie spędzać wolny czas i w pełni się zrelaksować. Zasłony tarasowe wodoszczelne, jak i ogrodowe są również świetną ochroną przed deszczem i wiatrem, a nawet słońcem. Montując je, nie trzeba się martwić o złe warunki pogodowe, ponieważ zasłona uchroni przed ich działaniem. Co sprawia, że nie trzeba rezygnować ze spędzania czasu na świeżym powietrzu, ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

Jaki kolor zasłon ogrodowych jest najlepszy?

Zasłony wodoszczelne tarasowe lub ogrodowe narażone są na działanie promieni słonecznych, przez co mogą wyblaknąć. Dlatego najlepszym i polecanym wyborem są jasne odcienie, na przykład biały, beżowy, jasny brąz czy też jasny beż. Takie kolory zdecydowanie lepiej się sprawdzą i będą dłużej służyły. Co więcej, pięknie będą się prezentowały w otoczeniu drewna, zieleni.

Czy gramatura tkaniny ma znaczenie przy zasłonach tarasowych i ogrodowych?

Gramatura tkanin zasłon tarasowych i ogrodowych ma duże znaczenie. Jeśli przedmiot ma osłabiać promienie słoneczne, to wybrać należy materiał o luźnym splocie i niskiej gramaturze. Natomiast, w sytuacji, gdy zasłony tarasowe na wymiar mają całkowicie zasłonić słońce, to trzeba zdecydować się na tkaniny zaciemniające (na przykład blackout), które sprawią, że wszelkie meble umieszczone w ogrodzie lub na tarasie nie będą się nagrzewały. Ponadto są to grube i ciężkie materiały, więc będą dodatkowo zapewniały lepszą ochronę przed wiatrem.

Jak dbać o zasłony ogrodowe?

Kupując zasłony wodoszczelne do altany lub na taras, trzeba pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Mowa tutaj przede wszystkim o przywiązywaniu ich na czas deszczu i silnego wiatru, a także o właściwym wysuszeniu po przemoczeniu. Dzięki czemu uniknie się silnych zabrudzeń czy też zawilgocenia.

Zasłony ogrodowe i tarasowe są doskonałym wyborem. Z ich pomocą można stworzyć relaksującą przestrzeń, odgrodzoną od sąsiadów.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz