Żagiel wodoszczelny na wymiar – co powinieneś wiedzieć?

Żagle ogrodowe wodoszczelne są nowoczesną formą zadaszenia przydomowych przestrzeni. Te efektowne i funkcjonalne rozwiązania zyskują coraz większą popularność.

Jakie wyróżnia się rodzaje żagli ogrodowych?

Obecnie na rynku spotkać się można z wieloma rodzajami żagli ogrodowych. Mowa tutaj między innymi o:

  • żaglach tradycyjnych, stałych (montowane są w narożnikach);
  • żaglach rozsuwanych (zwijanych, mocowanych na linkach stalowych) – produkowane na przykład z siatki poliestrowej;
  • żaglach ekonomicznych – produkowanych na przykład z perforowanego materiału.

Warto tu dodać, że im mniejszy wybierze się żagiel, tym łatwiejszy będzie jego montaż i demontaż. Jeśli na przykład żagiel ogrodowy rozsuwany będzie miał dużą powierzchnię, to będzie ona bardziej narażona na podmuchy wiatru.

Żagiel wodoszczelny na wymiar – czy to dobry wybór?

Kupując żagiel na wymiar, otrzymuje się gwarancję, że dany przedmiot będzie idealnie pasował do posiadanej przestrzeni. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z tym, że może on być za duży lub za mały. Dlatego warto wybrać żagiel przeciwsłoneczny na wymiar. Oszczędzi to nie tylko nerwów, ale i sporo czasu, który trzeba by było spędzić, szukając idealnego rozmiaru żagla.

Żagle ogrodowe – jakie mają zalety?

Żagle ogrodowe charakteryzują się tym, że są uniwersalne. Możliwość zainstalowania ich w dowolnym miejscu, sprawia, że na ich zakup decyduje się znacznie więcej osób. Można je zamontować na tarasie, na balkonie, w ogrodzie i wielu innych punktach, na przykład do drzew, barierek. Zaletą tych produktów jest też ich funkcjonalność. Są one świetną ochroną przed słońcem czy też deszczem, jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza. Są one także bardzo łatwe w montażu, można dowolnie je przemontowywać w zależności od potrzeb, na przykład jako żagiel zadaszenie mobilne. Warto też tu wspomnieć o ich walorach estetycznych. Ze względu na to, że nie są toporne, rewelacyjnie prezentują się w każdym miejscu. Dostępne są też w wielu kształtach i kolorach, co sprawia, że każdy może wybrać najbardziej pasujący wariant. Żagiel rozsuwany lub stały wyróżnia się również niską ceną. Najprostszy model można już nabyć za około 150 złotych.

Jak wybrać żagiel ogrodowy?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca (na przykład altana, ogród, taras, balkon). Następnie należy zdecydować, jaki rodzaj będzie najlepszy: żagiel przeciwsłoneczny rozsuwany czy może żagiel wodoodporny stały. Trzeba tutaj pamiętać o określeniu punktów montażowych (miejsc, do których przymocowany będzie produkt). Następną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, są warunki wietrzne, które panują w wyznaczonym do montażu miejscu. Warto również rozważyć takie aspekty jak: sposób użytkowania (miejsce stałe, czy może zadaszenie mobilne), odpowiedni wymiar, kształt, kolor.

Żagiel ogrodowy pozwala stworzyć wspaniałe miejsce odpoczynku, w którym można spędzać czas z najbliższymi. Jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo i ochronę przed promieniami słonecznymi, deszczem czy silnym wiatrem.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz