Rolety poziome rzymskie

Rzymskie rolety tarasowe poziome to nie tylko świetne rozwiązanie przed deszczem czy mocnym słońcem, ale i modny element dekoracyjny, który świetnie wkomponuje się w każdą aranżację ogrodową lub tarasową.

Roleta rzymska tarasowa – dlaczego warto ją kupić?

Roleta rzymska tarasowa dostarcza wielu korzyści, między innymi:

 • chroni przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UV;
 • chroni przed deszczem;
 • daje poczucie przyjemnego chłodu;
 • dostosowuje się do sytuacji pogodowej (można ją zwinąć i rozwinąć w dowolnym momencie);
 • stworzona jest z wytrzymałego i wodoodpornego materiału, co sprawia, że jest odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych;
 • można ją samodzielnie zamontować;
 • roleta tarasowa pozioma jest stylowym dodatkiem dekoracyjnym.

Czym charakteryzuje się rzymska roleta pozioma?

Rzymska roleta pozioma przede wszystkim charakteryzuje się budową harmonijkową, dzięki czemu można samodzielnie zdecydować, czy chce się ją całkowicie lub częściowo rozwinąć. Zazwyczaj wyposażona jest w prosty mechanizm w postaci linki, więc nikt nie powinien mieć problemu z ustawieniem odpowiedniej dla siebie wersji zaciemnienia. Możliwość modyfikacji jej rozwinięcia jest jej niewątpliwą zaletą, ponieważ można ją dostosować do panujących warunków pogodowych, a zwłaszcza do swoich upodobań oraz potrzeb. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że podczas zwijania rzymskiej rolety powstają duże fałdy materiału, co podnosi estetykę tego rozwiązania. Materiał przesuwany jest po specjalnym mechanizmie sznurkowym, a cała konstrukcja nie jest skomplikowana. Dlatego jej montaż nie jest trudny i nie zajmuje wiele czasu.

Jakie wady ma roleta rzymska tarasowa?

Roleta rzymska taras zazwyczaj wykonywana jest z materiału w jasnym kolorze. Wiąże się to z koniecznością jej regularnego czyszczenia, czy też prania. Nawet niewielkie zabrudzenia mogą źle wpływać na jej elegancki wygląd.

Na co zwrócić uwagę kupując rolety rzymskie tarasowe?

Kupując rolety rzymskie na taras, warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

 • jakość wykonania (rolety muszą być wykonane solidnie i estetycznie);
 • opinie kupujących (warto sprawdzić opinie innych kupujących, czy polecają dany model i markę, czy jest roleta jest dobrej jakości i czy się psuje);
 • sposób czyszczenia i konserwacji (czy potrzebne są jakieś specjalistyczne środki czy wystarczające będą ogólnodostępne specyfiki);
 • materiał na rolety rzymskie poziome (powinien być wodoodporny, wytrzymały i odporny na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych):
 • możliwość samodzielnego montażu.

Ile kosztują rolety rzymskie?

Porównując koszta zaciemnienia tarasu i przeglądając rolety rzymskie cena za m2 zaczyna się od 150 złotych. Jej wysokość zależy od wielu różnych czynników, między innymi od rodzaju tkaniny (jej grubości, wytrzymałości), ale i od renomy firmy, która ją sprzedaje.

Rolety rzymskie poziome są świetnym rozwiązaniem. Jeśli komuś zależy na stworzeniu w swoim ogrodzie lub na tarasie modnego i komfortowego miejsca do wypoczynku, to powinien zastanowić się nad ich zakupem.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz