Pokrowiec na jacuzzi – jaki wybrać?

Wodoodporny pokrowiec na jacuzzi pozwala utrzymać go w czystości, między innymi ograniczając rozwój glonów czy też innych mikroorganizmów.

Pokrowiec na jacuzzi – dlaczego warto go używać?

Głównym powodem stosowania wodoodpornego pokrowca na jacuzzi jest oczywiście osłonięcie zbiornika przed wszelkimi zanieczyszczeniami, które mogą do niego wpaść (na przykład liście, gałęzie czy też owady). Dzięki czemu woda zostanie przez dłuższy czas czysta. Pokrowiec wykonany z wodoodpornego materiału dodatkowo ułatwia zachowanie czystości w basenie, ponieważ może on być wykorzystywany przez cały czas. Taka pokrywa jest odporna na przemoknięcia, więc nie ma potrzeby zwijania czy też chowania jej przed nadchodzącym deszczem.

Jakimi cechami charakteryzuje się dobra tkanina wodoodporna?

Dobra tkanina wodoodporna na pokrowiec na jacuzzi to taka, która na przykład:

  • posiada gęsty splot (przez co minimalizuje wchłanianie się kropli wody);
  • jest odporna na rozdzieranie i pękanie;
  • nie kurczy i nie rozciąga się w praniu;
  • jest łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu;
  • nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych;
  • jest odporna na różne warunki atmosferyczne (wiatr, deszcz, mróz).

Wodoodporna tkanina na zadaszenie do jacuzzi ogrodowego – jaki materiał jest polecany?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tkanin wodoodpornych. Wybierając materiał na zadaszenie do jacuzzi ogrodowego, warto zwrócić uwagę na:

  • kodurę (cordurę) – to nowoczesna powlekana tkanina o atrakcyjnej strukturze, wyróżnia się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i wszelkie zadrapania; jest dość sztywna, dzięki czemu idealnie nadaje się na pokrowiec na jacuzzi, gdyż będzie on utrzymywał swoją formę; do zalet kodury zaliczyć można również to, że nie strzępi się i jest łatwa w obróbce; występuje ona w różnych gramaturach;
  • wodoodporny nylon – to lekka tkanina, która, mimo że jest cienka, to doskonale chroni przed deszczem, mrozem i wiatrem;
  • wodoodporny poliester – to również lekki materiał, który świetnie zabezpiecza przed deszczem, nie gniecie się i nie rozciąga.

Czy warto kupić pokrowiec na zamówienie?

Nie wszyscy producenci jacuzzi dołączają do niego zadaszenie. Bardzo często trzeba go dodatkowo dokupić, co może być problemem ze względu na małą dostępność tego produktu. Dodatkowo ciężko jest idealnie dopasować rozmiar zadaszenia do zakupionego baseniku. W takim przypadku najlepszym wyjściem będzie uszyty pokrowiec na zamówienie. Idealnie spasowany wymiar i odpowiednio dobrany wodoodporny materiał zapewnią komfortowe i długotrwałe użytkowanie jacuzzi. Taki wybór może co prawda okazać się droższym rozwiązaniem, jednak warto się na niego zdecydować, chociażby ze względu na konkretne dopasowanie pokrowca, a także wysoką jakość wykonania z trwałego, wodoodpornego materiału.

Odpowiednio dobrany, wodoodporny pokrowiec na jacuzzi jest gwarancją komfortowego użytkowania basenu. Takie zadaszenie z pewnością będzie służyło przez długi okres, a mniejsza częstotliwość czyszczenia zbiornika jest jego dodatkowym atutem.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz